سرعین

سرعین کجاست؟

سرعین  در ۳۰ کیلومتری استان اردبیل قرار دارد.از قدیم ایام سرعین شهر طبیعت و اب درمانی شهرت دارد.

سرعین شهر  چشمه های همیشه گرم  یکی از شهر های بسیار زیبای اردبیل است .شهر سرعین  با وجود اثار باستانی و جاذبه های گردش گری  و چشمه های اب گرم که در بین گرشگرها محبوبیت زیادی قرار دارد.

 

معنای کلمه سرعین؟

سرعین  در لغت فارسی به معنای ((سرچشمه)) میباشد

در گذشته  و در حکومت های مختلف سرعین به نام هایی همچون ((سرای قیه))،((سارقین))،((سرائین))،((سرقین)) نیز شناخته میشد.

 

مکان های دیدنی شهر سرعین:

تپه باستانی اناهیتا:
براساس کاوش های صورت گرفته ددر این منطقه اشیا ولوازم تاریخی پیدا شده که میتوان قدمتی حدود هزاره اول و دوم  پیش میلاد مسیح است درگذشته این مکان را همچون به نام هایی ((اناهیتا))،((سارقین))،((زرتشت))نیز شناخته میشود.

دهکده صخره ای ویند کلخوران:
این دهکده در ۵ کیلومتری جنوب و جنوب غربی شهرستان سرعین میباشد با بازدید از این دهکده به ویژگی جالبی بر میخورید که حضور خانه های سنگی در این منطقه است  که با معماری قدیمی و بسیار کم نظیر درست شده است.

آب گرم سبلان سرعین:
یکی از بزرگترین و مهم ترین اب گرم با خاصیت درمانی در کل  خاورمیانه میباشد که به لطف مسئولان شهرستان سرعین  به صورت مجتمع خدمات اب درمانی مشغول خدمت رسانی به مردم و توریست ها میباشد.

پیست اسکی الوارس:

در ۲۴ کیلومتری شهرستان سرعین روستایی وجود دارد بنام الوارس که در دامنه های کوه سبلان میباشد. این پیست اسکی یکی از جذاب ترین و پر مهیج ترین جاذبه های استان اردبیل میباشد.

روستای اتشگاه:

در شمال شهرستان سرعین روستایی فوق العاده قدیمی و تاریخی وجود دارد به نام (( اتشگاه))  که به نام ((آغ مام))  شهرت پیدا گرده است در این روستان معابد و اتشکده های قدیمی وجود دارد  که ان را((اتشکده ی اذر فریق ))میگویند.

دریافت به روز رسانی و بیشتر

اندیشه های ذهنی به صندوق پستی شما